Výjezdy 2021

23.7.2021

Požár

hasicsky zachranny sbor hzs hasici pozar ohen denik 630

Ve 14:09 byla jednotka vyslána na žádost operačního systému k požáru vozidla mezi Zderazí a Polankou. Bohužel jednotka nebyla tentokrát schopna, díky shodě mnoha náhod, z důvodu nepřítomnosti žádného strojníka (držitel průkazu kategorie C) vyjet na místo zásahu.

Naše 16 členná jednotka má sice 8 strojníků, ale podobný problém a situace řeší i další jednotky sboru dobrovolných hasičů. Zřizovatel jednotky, kterým je město Proseč, již nabídl dalším členům jednotky úhradu řidičského oprávnění, aby byla jednotka akceschopnější. Všichni členové jednotky vykonávají výjezdovou činnost dobrovolně, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. Kategorie naší jednotky JPOIII neukládá členům držet pohotovosti.