• 2

  • 3

  • 4

Copyright 2023 - Custom text here

CAS 15 MB 1222 AF 4x4

mercedes

 

JSDH Proseč převzala od vedení města „nové“ vozidlo. Již v průběhu roku 2012 probíhali schůzky členů výjezdové jednotky s vedením města Proseč, kde bylo hlavním tématem technický stav dopravního automobilu. Vzhledem ke korozi podvozku bylo rozhodnuto vydat se cestou nákupu jiného staršího vozidla.

Jako zajímavá možnost se nabízelo pořídit starší cisternu ze zahraničí, kde se ceny pohybují v daleko přijatelnějších mezích, technický stav je díky pravidelným servisům na velmi dobré úrovni. V tomto kroku nás utvrdil i Pardubický kraj, který poskytl dotaci na nákup spíše menší CAS.

Dopravní automobil DA12/A31 sloužil v jednotce od roku 2000, kdy bylo bezplatně převedeno z hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Proseč patří do kategorie JPO III a zasahuje u různých druhů událostí a to jak na silnici, tak i v kopcovitém lesním terénu přírodní rezervace Toulovcovy Maštale. Díky vstřícnosti sponzorů a zřizovatele se v posledních letech jednotka vybavuje pro zásahy u dopravních nehod. Na vozidlo CAS32/T815 byl dokoupen lanový naviják, zakoupeno starší vyprošťovací zařízení Holmatro, dalším krokem bude zakoupení speciálních nosítek Scoop rám.

Vzhledem k členitosti okolí města Proseč bylo jedno z kritérií vozidlo s konfigurací náprav 4x4. Dalším logickým kritériem, vzhledem k čtyřmístné kabině vozu CAS32/T815, byla prodloužená kabina vozidla pro posádku 8+1. Po dlouhém hledání nás zaujala, nabídka firmy Tital Company Czech. Jednalo se o Mercedes Benz 1222 AF 4x4, který sloužil u německé jednotky profesionálních hasičů. Vozidlo bylo zajímavé jak cenou, tak i velikostí úložných prostor pro vybavení. Poté se rozběhlo jednání zakončené hlasováním zastupitelstva v září letošního roku, kde byla jednohlasně schválena smlouva. Slavnostní předání vozidla proběhlo 25.10.2013 při příležitosti každoročního lampiónového průvodu a uctění památky padlých při obou světových válkách.

SDH Města Proseč

tel.: 469 321 116

www.sdh-prosec.cz

správce webu: Pavlína Soudková

tel.: 606 134 339

e-mail: vodickovapavlina@seznam.cz

logo mesto prosec     logo prosec